דיקור סיני עבור ילדים

ילדים, רובם ככולם, לא אוהבים מחטים – אבל דיקור סיני לילדים הוא משהו אחר לגמרי.

לילדים יש מחטי דיקור קטינים יותרבניגוד לזריקות “רגילות” המתבצעות במרפאות קרות ומנוכרות (גם כשהרופא עצמו חם ואנושי), ובמקרים רבים ללא הכנה מוקדמת (מפאת העומס המוטל על מרפאות “קונבנציונליות”) – דיקור סיני לילדים מתבצע באווירה נעימה, נינוחה, מרגיעה ומפוגגת פחדים. כתוצאה מכך הילדים כלל לא חוששים מהמחטים, מה גם שהמחטים המיועדות לדיקור עבור ילדים דקות יותר וקטנות יותר מאלה המיועדות למבוגרים שמגיעים לטיפול אקופונקטורה וכלל אינן מאיימות (לעיתים הילדים אף חווים את הדיקור כמשחק מעקצץ ומשעשע).

דיקור סיני לילדים, ביחס לזה המיועד למבוגרים, נמשך זמן קצר (הן מבחינת משך כל טיפול והן מבחינת מספר הטיפולים הכולל) – ובמקרים רבים יעילותו גבוהה פי כמה וכמה.

לילדים מאוזנים ובריאים

ילדים מטבעם רגישים יותר לזיהומים, לסביבה לא בריאה ולמחלות ומצוקות באופן כללי. לא תמיד הרפואה המערבית מוצאת את המענה הנכון לכל ילד (והרי כל ילד שונה מחברו ומהווה עולם ומלואו), ובמקרים רבים שיטות טיפול קונבנציונליות לא פותרות את מצוקות הילד, שרק הולכות ומחריפות. במקרים אלה (וכמובן גם במקרים “קלים” יותר) הרבה פעמים ניתן למצוא פתרון מפתיע בפשטותו וביעילותו ברפואה סינית, ובעיקר בדיקור סיני.

רפואה סינית מאמינה כי אנרגיית הצ’י של הילד רבת עוצמה, אולם במקביל גם חשופה לתנודתיות גבוהה (בפרט לילדים החיים בעולם המערבי רווי הזיהומים, התחרותי והלא מאוזן). חוסר איזון בין יין ליאנג יגרום לילד לסבול מכאבים שונים, מתפקוד לא תקין של חלק ממערכות הגוף וגם מבעיות רגשיות.

הילדים רגועים יותר אחרי טיפול דיקור סיניאבל, כמו שיודע כל הורה, בילדים טמונות יכולות ריפוי והתאוששות מהירות במיוחד – דיקור סיני לילדים “מנצל” יכולות אלה, ומחולל פלאים. החזרת אנרגיית הצ’י בגופם למסלולה התקין מושגת תוך זמן קצר מאוד, והיעדר הדעות הקדומות של הילדים (ביחס לרפואה אלטרנטיבית בכלל ולדיקור סיני בפרט) תורמת אף היא ליעילות הגבוהה של הטיפול.

דיקור סיני לילדים יעיל כנגד שורה ארוכה של מחלות ובעיות: כאבי בטן חוזרים ונשנים ובעיות עיכול באופן כללי, אסטמה של העור, אלרגיות שונות, כאבי אוזניים, כאבי גדילה, בעיות הרטבה, הפרעות אכילה, קשיי קשב וריכוז, מצוקות רגשיות ועוד.

במקרים מסוימים משלב המטפל דיקור סיני עם טיפול שיאצו מותאם לילדים.

מטפלים ברפואה סינית ממליצים לפנות לדיקור סיני כבר כשהמצוקות מתחילות לצוץ ולא להמתין עד שייעלמו כלעומת שבאו. קודם כל, לא כדאי לתת לילד לסבול, שנית, מצוקות לא נעלמות ללא טיפול (מקסימום הן משנות צורה) ושלישית, כל עוד הגוף לא מאוזן ואנרגיית הצ’י של הילד אינה אופטימלית, הוא לא יכול למצות את פוטנציאל הצמיחה שלו – וחבל. דיקור סיני לילדים הוא כה יעיל עד שאפשר בקלות ובמהירות לטפל בבעיה, ולהחזיר את הילד אל מסלול הצמיחה, ואל חיים מאוזנים ומאושרים, כפי שמגיע לו.

איך לבחור מטפל בדיקור סיני לילדים?

הבחירה במטפל תמיד אינה פשוטה, אך כשמדובר בדיקור סיני לילדים (הרגישים יותר מטבעם) חשיבות הבחירה הנכונה מתעצמת. רצוי מאוד לבחור מטפל ברפואה סינית בעל ניסיון רב (של לפחות 5 שנים); כזה שיודע לתקשר היטב עם זאטוטים (ונהנה מכך) – על מנת לוודא מרכיב מהותי זה באישיות המטפל, אל תתביישו לבקש מספרי טלפון של הורים שילדיהם כבר טופלו אצלו בהצלחה; ורצוי מאוד שהוא יהיה גם חבר באגודה לרפואה סינית (אגודה המנסה להסדיר את נושא הטיפולים ברפואה סינית בארץ. אמנם אין לה סמכויות חוקיות, אולם מטפלים החברים בה אמונים על אתיקה הולמת, למדו במוסד ברמה גבוהה וכן עברו מבחן הסמכה).