דיקור סיני לצמחונים

האם גם אתם הצטרפתם לרבים שכבר ויתרו על בשר? ואולי אתם שוקלים לעבור לתזונה צמחונית ובריאה יותר, אבל חוששים שחומרים חיוניים לגוף יחסרו לכם? דיקור סיני יאפשר לכם להוציא את הבשר מהתפריט (החיות יודו לכם!) ועדיין לשמור על גוף מאוזן, חזק ובריא.

צמחונות ותזונה

צמחונות היא דרך חיים ותזונה שנבחרה על-ידי מי שהחליט להפסיק, מסיבות שונות, לאכול בשר ולבסס את תזונתו בעיקר על צמחים. יש הבוחרים בצמחונות מטעמים טכניים (למשל בגלל מחסור בבשר זמין או בגלל עלותו הגבוהה של הבשר על סוגיו השונים) ויש שעושים זאת מטעמים בריאותיים (ובפרט הצורך בהפחתת צריכת חומצות וכולסטרול רע, וכן הרצון להימנע מצריכת חומרים כימיים והורמונים המוחדרים לבעלי החיים ולבשרם). יש אפילו מי שנמנעים מאכילת בשר מסיבות דתיות, ורבים אחרים בוחרים בצמחונות (עם או בלי דיקור סיני) כפועל יוצא של אידיאולוגיה הדוגלת ברצון שלא לפגוע בבעלי החיים.

במקרים רבים, אנשים אלה גם יעדיפו רפואה אלטרנטיבית על פני רפואה מערבית (המבוססת על תרופות וחומרים כימיים שלכולם תופעות לוואי). הצמחונים, בוותרם על אכילת בשר שנחשבת לחלק מהותי מתזונתו של האדם, משנים באופן משמעותי את אופי תזונתם, והדבר עלול לפגוע בבריאותם – בשל מחסור בחלבונים, ברזל, אבץ ו- B12, ועוד.

הפתרון – הקפדה יתרה על צריכת חלבונים ושאר חומרים שלרוב מספק הבשר לגוף. ניתן לעשות זאת באמצעות צריכת תוספי תזונה וכן על-ידי אכילת מזונות מסוימים שמספקים תחליפי בשר בהרכבם. גם צמחי מרפא סינים יכולים לתרום תרומה של ממש לחוסנן של המערכות השונות בגוף, וכך גם דיקור סיני.

מהו דיקור סיני?

דיקור סיני הוא אחד הכלים הבסיסיים והאפקטיביים של רפואה סינית. לפני אלפי שנים, ככל הנראה כבר במאה השנייה לפני הספירה, ואולי אף קודם לכן, החלו מטפלים ברפואה סינית להחדיר אל גוף המטופל מחטים דקיקות, גמישות וארוכות – הישר אל נקודות שממוקמות על גבי מרידיאנים – תעלות בהן זורמת אנרגיה. לאנרגיה הזו קוראים אנרגיית הצ’י, והצ’י הוא למעשה כוח החיים המפעפע בנו. אם מתרחשת חסימה בזרימת הצ’י, או שיש עודף צ’י באיבר מסוים, או חוסר בו, יחוש האדם ברע. במקרים רבים דיקור סיני מהווה טיפול מונע – שהרי הרבה יותר אפקטיבי להפחית את הסיכוי לחלות מאשר לטפל במחלות אחרי התפרצותן.

צמחונות ודיקור סיני

טיפול ברפואה סינית, באמצעות דיקור סיני לצמחונים, מספק פתרון לחסכים שעלולים להפריע לתפקודו התקין של גוף האדם הצמחוני. רפואה סינית בהחלט ערה לבעיות שעלולות לנבוע מתזונה צמחונית לא מושכלת – חוסר איזון בזרימת הצ’י וחוסר בו.

דיקור סיני לצמחונים מסייע לשחרר אנרגיות שונות התקועות בגוף ומאפשר זרימת אנרגיית צ’י באופן תקין לכל האיברים. בנוסף מעניקים רוב המטפלים בדיקור סיני לצמחונים מהידע שלהם, ומספקים להם תוכנית תזונה מותאמת אישית להשלמת חוסרים והדרכה מקיפה לאורח חיים בריא יותר.

מגמות עתידיות

הנבואה ניתנה אמנם לשוטים, אולם על פי תחזיות רבות יותר ויותר אנשים יפנו לדרך הצמחונות – ויותר ויותר אנשים ייעזרו ברפואה סינית בכלל ובדיקור סיני בפרט כדי לפתור מצוקות שונות, וגם כדרך חיים למניעת היווצרות מחלות (עם ובלי קשר לצמחונות).

התעוררות המודעות לגבי סבלן של החיות בדרך לקיבה שלנו מצד אחד, ומצד שני התחליפים הרבים והבריאים לבשר (קטניות בשילוב דגנים, למשל, או מאכלים המבוססים על סויה בכמות סבירה) הופכים יותר ויותר אנשים לצמחונים. סיפורי ההצלחה ההולכים ומתרבים של אנשים שעברו דיקור סיני והצליחו בזכות כך להיפטר ממצוקות שליוו אותם שנים רבות, גורמים לעוד ועוד אנשים לפנות לעזרת ה”קסם” של הרפואה הסינית. שילוב בין שני אלה, דיקור סיני וצמחונות, עשוי להפוך את המין האנושי לבריא, חסון – ומאושר.