איך טיפולי רייקי יכולים לעזור לכם?

שיטות הטיפול האסיאתיות כובשות את העולם ולצד דיקור סיני ישנה גם שיטת טיפול בשם רייקי. זוהי טכניקת טיפול עתיקת יומין, שזכתה למתודה סדורה יותר במאה ה-20 בזכות מיקאו אוסואי, נזיר בודהיסטי יפני.
הרייקי מבוסס על אנרגיה ועל ההנחה שכאשר האנרגיה קפואה, יתכן שהגוף והנפש יסבלו מהחסימה האנרגטית ויאותתו על כך בסימנים שונים כמו כאב או מצוקה הן תסמינים פיזיים והן רגשיים.
השיטה היא הוליסטית ומתייחסת לגוף ולנפש כשזורים זה בזה, כך שלעיתים לחץ פנימי יכול להוביל לכאב פיזי ולהפך ועל ידי זרימת “אנרגיית הרייקי של היקום” ניתן לסייע בהתמודדות עם מצבים רגשיים ופיזיים ולאפשר למנגנוני הריפוי לתפקד בצורה יותר יעילה.

טיפול מגע ייחודי

קיימות וריאציות שונות של הטיפול, אבל לרוב במסגרת טיפולי רייקי המטפלים משתמשים בתנוחות ידיים על מנת להזרים את האנרגיה כאשר לא מדובר בשיטה פולשנית אלא ברפרופי ידיים על אזורים שונים בגוף ומעליו על מנת להשיג את תחושת הרגיעה המבוקשת. לרוב משך הטיפול נעה בין חצי שעה ל-45 דקות תלוי במטופל ובמטופל ובאופי הטיפול וסדרת הטיפולים אף היא פונקציה של צרכים ורצונות אישיים.

יתרונות טיפול ברייקי שחשוב להכיר

בשנים האחרונות נאספות יותר ויותר עדויות המתעדות את ההשפעות החיוביות של טיפולי רייקי כטיפול לביסוס מערכת ריפוי טבעית. מטופלים מדווחים על תחושת רוגע, הפחתת לחץ, חרדה, ירידה בלחץ דם ואפילו מערכת חיסונית חזקה יותר.
במקרים רבים הטיפול מסייע בהשגת הרפיה עמוקה, העלאת והטענת אנרגיות, יכול יחד עם התמיכה במערכת החיסונית גם לסייע בניקוי וטיהור רעלים מהגוף, להאיץ ולזרז תהליכי ריפוי ולתרגום גם לתחושת רוגע מתמשכת לרבות שינה איכותית יותר.
אפשר לפנות לטיפול בכל שלב בחיים בין אם סובלים מבעיה כלשהי או פשוט מחפשים שלווה או רוצים טיפול להטענת אנרגיות. שיטת טיפול זו יכולה להיות גם יעילה עבור אנשים המתמודדים עם כאב כרוני בכל הנוגע לניהול הכאב והפחתת כאבים בין אם לאחר תאונה או בעקבות ניתוח, מחלה או פציעה או לעיתים כאשר הכאב נגרם למעשה מלחץ או מתח. יש מטופלים שדיווחו על הקלה בהתמודדות עם תסמינים של סרטן באמצעות רייקי או הקלה במקרים של דלקת וזיהומים. הרייקי יכול להועיל גם בכל הנוגע לצמיחה רוחנית ותהליכי התפתחות אישית.

מה מרגישים בזמן ולאחר טיפול רייקי?

בפועל, כל אחד יכול לחוות טיפול בשיטה זו בדרך שונה. יש מי שחווים תחושת רוגע ואחרים חשים גלי חום או עקצוצים ותגובות פיזיות או רגשיות שונות שיכולות לבשר על ההשפעה של הטיפול.
שיטת הטיפול נחשבת לבטוחה ויכולה להתאים הן לנשים בהריון והן לילדים ואפילו לבעלי חיים.
בכל מקרה, הטיפול עצמו מזמן לכם את השלווה המבוקשת ומתבצע לרוב בחלל נעים כאשר מתמסרים לטיפול ונהנים מהיתרונות הרבים שהוא יכול להציע עבורכם.

ממי ואיך לומדים רייקי?

חשוב לפנות למטפלי רייקי מנוסים ומיומנים שידעו לגבש עבורכם סדרת טיפולים ולבצע את הטיפול בדרך הנכונה ביותר עבורכם. אם תתעניינו בתחום, תוכלו גם אתם ללמוד רייקי כאשר חשוב ללמוד מהטובים בתחום ולדעת שהלימודים עוברים בשלוש דרגות. רייקי דרגה 1 הינו לתלמידים שלומדים כיצד לטפל בשיטה בעצמם ואילו דרגה 2 נועדה לשפר את ההכרות עם רייקי ולשלוח טיפול גם מרחוק. הדרגה הגבוהה ביותר היא מאסטר רייקי שיכול ללמד אחרים את השיטה. במהלך הלימודים לומדים כיצד עובד עיקרון העברת האנרגיה וטכניקות הריפוי השונות וכמובן שככל שמתנסים בתחום כך משתפרים ויודעים יותר.