דיקור סיני לגיל השלישי

גברים ונשים בגיל השלישי יכולים כיום ליהנות מהיתרונות של רפואה משלימה. כמו כן, השיטה הספציפית של דיקור סיני מוכיחה את עצמה בכל רחבי העולם בקרב בני הגיל השלישי ומסתבר שיש לה המון יתרונות.

בהתאם לכך, ובהתאם לאפשרויות הפתוחות בפנינו במילניום הנוכחי, להלן כמה סיבות מרכזיות שבגללן כדאי לשלב דיקור סיני באורח החיים של הגיל השלישי:

1. הפעלת כוחות הריפוי של הגוף

אחת הבעיות העיקריות הפוגעות באיכות החיים של בני הגיל השלישי היא חולשה של מערכת החיסון הטבעית של הגוף. במקומות שונים בעולם כבר גילו כי הפתרון לכך עשוי להגיע בדמות דיקור סיני – היות שהוא לא מכוון למחלה ספציפית, סימפטום או מצב רפואי – אלא מפעיל את כוחות הריפוי. במילים אחרות, דיקור סיני מטפל בכל הגוף בעת ובעונה אחת ומייצר עבור בני גיל הזהב תשתית מבוססת וטובה יותר להתמודד עם התופעות המוכרות של הזקנה. ובגלל הנגישות של הדיקור לאוכלוסייה המבוגרת, שירותי סיעוד הכוללים דיקור סיני הופכים לאחרונה לאפשרות קורצת יותר.

2. היעדר תופעות לוואי

בדיקור סיני אין תופעות לוואי שפוגעות ביכולת של בני גיל הזהב לשמור על שגרה נורמלית. הכאב עצמו במהלך הטיפול מינימאלי לחלוטין, אך בכל מקרה ניתן לחזור לשגרה מיד אחריו. דיקור סיני מעלים את הכאב ומשפר את תסמונת המעי הרגיז, מרגיע כאבי גב ומפחית את תופעות הלוואי של טיפולי כימותרפיה מבלי לייצר שום סוג של תלות.

3. ניסיון של מאות שנים

דיקור סיני מבוסס על טכניקה שאת השורשים שלה ניתן למצוא לפני 5,000 שנה ויותר. ניסיון של מאות שנים מאפשר לאנשי מקצוע בתחום של רפואה אלטרנטיבית לבחור שיטת דיקור סיני בהתאם למצב הסיעודי של המטופל, לשלב את עקרונות הרפואה הסינית יחד עם היתרונות של שירותי סיעוד מסורתיים לחשוף את המקורות והנסיבות של המחלה ולא רק את הסימפטומים שעל פני השטח. אלו הדברים הקטנים שמייצרים יתרון מובנה עבור הרפואה האלטרנטיבית בכלל, והדיקור הסיני לבני הגיל השלישי בפרט.

4. שגרת טיפולים נוחה

אפשר לתאם שגרה שכוללת טיפולים שבועיים או דו-שבועיים עבור בני גיל הזהב שרוצים לנסות דיקור סיני. סדרת הטיפולים לא פוגעת בשגרה הרגילה של שירותי סיעוד וכל מפגש נמשך בדרך כלל כחצי שעה. כמו כן, הטיפול מבוצע רק אחרי הערכת מצב והוא כולל החדרת מחטים לפי הרקע והמצב הבריאותי הפרטניים של כל מטופל.

5. עניין אישי ברפואה סינית

בני הגיל השלישי שמתנסים בדיקור סיני מתאהבים לעיתים קרובות ברפואה האלטרנטיבית. כתוצאה מכך, דיקור סיני משמש עבורם נקודת גישה לעולם שלם של מחקרים, נושאים ותחומים. הזמן הפנוי בגיל השלישי עוזר למטופלים להכיר טוב יותר את הטכניקה של דיקור סיני והוא מייצר עבורם סביבת טיפולים נעימה ובטוחה יותר.

לסיכום, דיקור סיני מתאים מאוד לגיל השלישי. המטרה של רפואה משלימה עבור בני הגיל השלישי היא מצד אחד לתרום ולשפר את איכות החיים שלהם, אך מצד שני לצמצם תופעות לוואי של תרופות קונבנציונליות.