העצמה אישית ודרכי השגתה

הדרך אל פסגת ההר כרוכה במסע, עם הרבה עליות חלקן תלולות יותר וחלקן פחות, אך אם מתמידים בהליכה, בסוף התהליך מגיעים אל הפסגה הכל כך מיוחלת. סביר להניח שאם לא הייתם בכושר פיזי או נפשי לא הייתם צולחים את כל הדרך המייגעת לפסגת ההר. אך במידה והיו בידכם לפני שעליתם אל ההר את הכלים הנכונים, רוחניים ופיזיים להתמודד מבחינה פיזית ונפשית, סביר להניח שהייתם עוברים בקלות את המסע.

אותו הדבר תקף לגבי כל שלב, תהליך מיוחד וחדש שקורה לנו בחיים, בסופו של דבר מדובר במשהו שמאתגר אותנו. שאלה שמעסיקה רבים מאתנו היא כיצד נעצים ונחזק את עצמנו אל מול אותם אתגרים חדשים בהם אנו נתקלים לאורך החיים. לכן, בכתבה זו ננסה להבין מהי באמת העצמה אישית, מדוע היא כל כך חשובה להשלמת תהליכים ואיך ניתן להשיג אותה בעזרת סדנאות העצמה אישית ועוד.

מהי העצמה אישית?

כפי שמשתמע מהשם, משמעות צמד המילים העצמה אישית הוא בעצם חיזוק האישיות. על ידי העצמה אישית אנו מגלים את האמת על עצמנו. מדובר בהבנה והערכה של עצמנו בתור בן או בת אדם ומימוש הפוטנציאל האישי שטמון עמוק בכל אחד.

לא כל אחד מודע באופן מלא לצדדים החיובים והחזקות שבנו ולכן הרבה פעמים נצטרך את העזרה החיצונית של בן אדם או צד אחד שיוכל להכריח אותנו להסתכל על אותם דברים. על ידי העצמה אישית אנו מגלים עולם אחר, שלא בטוח שתיארנו שנגיע אליו בצורה שכזאת. השקט שיגיע בעקבות הגילוי האני של כל אחד ואחת יהיה שווה בכל רגע של התמודדות עם אתגרים חדשים.

למה אנחנו צריכים העצמה אישית?

קיימות סיבות אחרות להזדקקות להעצמה אישית, מלבד הקושי בהתמודדות עם אתגרים ודברים חדשים שלא נחשפנו אליהם מעולם, ישנם דברים שיכולים למנוע מאתנו להגשים את הייעוד שלנו, כך שכל אחד ואחת יוכל להגשים את עצמו בסופו של דבר. לפעמים הקושי טמון בנו, כשאנו מסרבים לראות את הדברים כמו שהם ולהאמין שזו המציאות והאמת. לכן, ברגעים שכאלה מומלץ לפנות לגורם מקצועי שיאיר עינינו וינחה דרכנו במה לבחור בהתאם למי שאנו.

מי צריך העצמה אישית?

לטיפול של העצמה אישית אין רשימה ספציפית של אנשים, אלא מדובר יותר בגורמים תהליכים שחלק מהאנשים חווים לאורך החיים ויכולים להשפיע עליהם לרעה. ניתן לראות כי מי שצריך העצמה אישית למשל הם אנשים שמרגישים יוצאי דופן אל מול החברה בעקבות תהליכים שעברו, אנשים שחוו התעללות, מיעוטים ועוד הרבה מקרים אחרים. אנשים רבים גם מרגישים שהם אינם ממשים את כל הפוטנציאל שלהם, חוזרים על אותם טעויות שוב ושוב ולכן צריך לעלות על הבעיה בזמן וניתן לפנות לסדנאות העצמה אישית לפיתוח העצמה אישית וחיזוק הביטחון העצמי.

איך ניתן להשיג העצמה אישית?

אף אחד לא אוהב להרגיש חלש, לא בטוח בעצמו ותלוי בסביבתו ולכן בעקבות כך אנשים רבים מגיעים לסדנאות העצמה אישית. קיימות מגוון שיטות לטיפול בסדנאות העצמה אישית, כל מאמן בדרכו שלו. מאמנים להעצמה אישית יכולים להיות פסיכולוגים, יועצים ארגוניים, מדריכים באופן כללי ועוד. בחרו במאמן שתרגישו בנוח לעבור אתו את התהליך הכל כך חשוב להווה ובעיקר לעתיד שלכם.

העצמה אישית תפתח בפניכם את הביטחון לזהות ולנצל הזדמנויות חדשות שיכולות להתאים לכם מבלי שאתם אפילו יודעים. בעזרת פיתוח האישיות, העצמת הביטחון העצמי כלפי חוץ וכלפי פנים – השמיים הם רק הגבול בשבילכם.