שימוש בדיקור סיני לטיפול בחרדות

מהו דיקור סיני והאם הוא מיועד גם לצרכי טיפול בחרדות? על כך ועוד בשורות שלפניכם.

דיקור סיני (אקופונקטורה( הינה שיטת טיפול מסורתית שמקורה ברפואה הסינית העתיקה. שיטת טיפול זו נחשבת לאחת משיטות הטיפול הנפוצות ביותר בתחום הרפואה האלטרנטיבית והיא מיושמת כיום למגוון רחב של מטרות טיפול שונות, לרבות, חיזוק המערכת החיסונית, הקלה לסובלים מכאבים כרוניים, מניעת מחלות וכדומה.

דיקור סיני לצרכי טיפול בחרדות

טיפולי אקופונקטורה (דיקור סיני) המיושמים באמצעות סיכות דקות החודרות לתוך עורו של המטופל/ת באזורי גוף שונים, נחשבים לאחד מסוגי הטיפולים הטבעיים האפקטיביים ביותר להתמודדות עם מצבי חרדה שונים. ברפואה הסינית העתיקה, חרדה נובעת על רקע חוסר איזון באיברי הכליות או הלב ולכן פעולת הדיקור באזורים מסוימים בגוף מסייעת להשגת האיזון הנדרש ולמעשה משפיעה על מערכת העצבים המרכזית בגופנו. פעולת הדיקור נמצאה כיעילה במיוחד להתמודדות עם סימפטומים שונים המאפיינים מצבי חרדה, לרבות, דופק מואץ, זיעה קרה, עצבנות יתר, הפרעות שינה, תחושת מועקה באזור החזה והבטן וכדומה.

פעולת הדיקור עצמה מסייעת לוויסות פעילותה של מערכת העצבים הסימפטטית בגופנו. מערכת זו מופעלת במצבי לחץ וסטרס ברוב המקרים והיא מתאפיינת בדופק מהיר, הזעה, תחושה של שרירים תפוסים וכדומה. טיפולי דיקור סיני תדירים וקבועים, מסייעים רבות לוויסות מערכת זו, כאשר במהלך הטיפול, גוף המטופל עובר למצב של הרפיה עמוקה. הטיפול המתמשך יכול להוביל לשינוי משמועתי אשר יפחית את הסימפטומים הנלווים למצבי החדרה ואף להפחתת התקפי החרדה.

דיקור סיני לטיפול בחרדות נמנה על הטיפולים הטבעיים למצבי חדרה והוא איננו מלווה בתופעות לוואי העלולות להופיע בטיפול תרופתי לבעיות החרדה. פעולת הדיקור מסייעת לשחרור אנדורפינים וסרוטונין שהם למעשה כימיקליים טבעיים של הגוף המשתחררים בעת לחץ, תחושת חרדה או תחושת כאב. חומרים אלו המשתחררים מגופו של המטופל הם אילו המסייעים לו למעשה להתגבר על הסימפטומים השונים הנלווים לתחושת החרדה ובחלק גדול מהמקרים אף מסייעים למטופל להתמודד עם החרדה לאורך זמן. מכיוון שמדובר בטיפול טבעי, המטופל איננו נדרש ליטול תרופות פסיכיאטריות שהשימוש התדיר בהם עלול להוביל למצבי תלות ותופעות לוואי שונות.

לסיכום, דיקור סיני הינו טיפול טבעי ויעיל לצרכי טיפול בחרדות. טיפול זה מותאם עבור כל אחד ואחת מביניכם הסובל או מתמודד עם מצבי חרדה ו/או סימפטומים המעידים על מצבי חרדה ולאורך זמן הוא מווסת את מערכת העצבים הסימפטטית ומוביל להפחתת התקפי חרדה.