רפואה אלטרנטיבית לגיל השלישי

חלומם של ישראלים רבים הוא להגיע לגיל השלישי ולו מן הטעם הפשוט שבגיל זה מפסיקים לעבוד והילדים עוזבים את הבית. מדובר בשלב קריטי בחיינו ואין להתעלם מכך שעוד ועוד ישראלים מגיעים לגיל זה. עלינו לזכור כי בישראל הנתונים מראים כי תוחלת החיים היא אחת הגבוהות בעולם מה שמוביל לכך כי חלק גדול באוכלוסייה נמצא בגיל השלישי. אוכלוסייה זו ככל מגזר זקוקה להתייחסות ויש לתת את הדעת כיצד היא תזכה לתנאים הטובים ביותר שיש. עלינו לזכור כי בגיל השלישי החיים הם לא תמיד ורודים וכי פעמים רבות האנשים בגיל השלישי סובלים ממחלות ובעיות רפואיות רבות. עובדה זו משפיעה מאוד על איכות החיים של האנשים בגיל השלישי ויש לתת עליה את הדעת. ללא ספק אחד הפתרונות הטובים ביותר לאנשים אלו היא רפואה אלטרנטיבית ועל כך בפסקה הבאה.

איכות המטפל  – הנתון החשוב ביותר שיש לשים אליו לב

רפואה אלטרנטיבית היא רפואה בעלת ערך גדול לכל אדם וכך גם לאנשים בגיל השלישי. הרפואה לא באה כתחליף לרפואה המערבית אלא כמשלימה לרפואה זו. הרפואה תעזור לכם להתמודד עם בעיות גופניות רבות ולא פחות חשוב מכך תשפר את איכות החיים שלכם במידה ניכרת וכך תאפשר לכם לעסוק בתחביבים שלכם ובדברים המעניינים אתכם. ללא ספק אחד הדברים החשובים ביותר שעליהם אתם צריכים לתת את הדעת הוא הנושא של איכות המטפל ברפואה האלטרנטיבית אתם צריכים לעשות כל מאמץ בכדי לבחור את המטפל הטוב ביותר ובכדי להבטיח כי הטיפול יתבצע על הצד הטוב ביותר שיש ובצורה האיכותית ביותר שיש.

שירותי סיעוד – אל תזניחו אותם בגלל הרפואה האלטרנטיבית

פעמים רבות בגלל הטיה קוגניטיבית אנחנו נוטים להתעלם מכל התמונה ולשכוח כי על אף שרפואה אלטרנטיבית היא חשובה ביותר היא בשום מצב אינה תחליף לשירותים רפואיים אחרים. כך עלינו לתת את הדעת על שירותי סיעוד שפעמים רבות חשובים לא פחות מאשר רפואה אלטרנטיבית ויש שיגידו חשובים יותר. אנשים סיעודיים נמצאים במצב קשה מאוד וללא ספק הם לא יוכלו להסתדר שירותי סיעוד. על כן השירותים הם הכרחיים לחייהם והרפואה המשלימה היא כלי לשיפור חייהם ואת זאת אנחנו צריכים לזכור. כמובן שלא כל אדם בגיל השלישי הוא סיעודי ועל כן הוא יכול להסתפק ברפואה אלטרנטיבית ולא בשירותי סיעוד אך אם האדם הוא סיעודי הרי ברור ונהיר לכל כי הוא לא יכול לחיות ללא שירותים אלו.

כיצד נממן את כל הטיפולים הללו?

אם במשפחה שלכם יש מישהו סיעודי הרי שאין ספק כי אתם בטח שואלים כיצד נממן את הטיפולים של אותו אדם וכיצד נבטיח כי הוא יקבל את הטיפול הטוב ביותר הן הסיעודי והן האלטרנטיבי. ראשית יש לציין כי ביטוח לאומי עוזר בנושא וכך גם הביטוח של קופות חולים ובכל מקרה כדאי לכם לעשות ביטוח סיעודי בכדי לא להיקלע למשבר.