האם דיקור סיני ויוגה באמת עובדים

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים להשתמש בטכניקות ריפוי מהמזרח. יוגה, מדיטציה ודיקור סיני הם רק חלק מהטכניקות המוכרות בתחום הזה. מחקרים שנעשו בשנים האחרונות מראים כי הטכניקות הללו בהחלט משפרות את מצב בריאותינו. במאמר זה נפרט על שיטות הריפוי דיקור סיני ויוגה ונסביר מהם היתרונות הבריאותיים של כל אחת מהן.

דיקור סיני

דיקור סיני הוא שיטת טיפול השייכת לרפואה האלטרנטיבית והמתבססת על דקירת המטופל בעזרת מחטים דקים מאוד במקומות שונים בגוף. בסיום הטיפול מוציא המטפל את המחטים מגופו של המטופל ומודד את לחץ הדם שלו. בדרך כלל אין מספר קבוע של טיפולים והם נקבעים על פי התקדמותו ומצבו של המטופל. מדריכי יוגה רבים ממליצים על טיפול זה כטיפול משלים המועיל במצבים רבים.

היתרונות החבויים בו

  1. מטפל בכל הגוף – רבים סבורים כי דיקור סיני הוא שיטת טיפול לכאב נקודתי. אך ההפך הוא הנכון- נגיעות נקודתיות במערכות העצביות בגוף תגרומנה לכל חלקי הגוף להתרפא. כך למשל, כאשר מטפלים בכאבי גב באמצעות דיקור, סביר להניח כי נבחין בשיפור בריאותי גם בשאר האזורים בגוף. הסיבה לכך היא שהשיטה מתמקדת בגורמים לבעיה ולא בסימפטומים שלה. מדריכי יוגה ששמים לב כי המתאמנים אצלם סובלים מבעיות מסוימות, שיכולות להיות מגוונות מאוד, בהחלט עשויים להמליץ על טיפול בשיטה זו בכדי לחוש בשיפור בתוצאות האימון ואיכות החיים.
  2. מרפא מחלות- ישנם אנשים שיבחרו לקחת כדורים אך אל לנו לשכוח שדיכוי הסימפטומים יהיה כרוך בתופעות לוואי והוא אינו פותר את הבעיה. דיקור סיני לעומת זאת, מטפל בגורמים למחלות ויכול להביא לריפוי כמעט מוחלט שלהן. בנוסף, הוא גורם לגוף להתמודד עם המחלה באופן טבעי ללא התערבות כימיקלים.

יוגה

יוגה היא אימון גופני ורוחני שמקורו בתורת החשיבה ההינדית. היום, ניתן לראות כי ארצות המערב משתמשות בטכניקה הזאת בעיקר למטרות בריאות והנאה. מטרת היוגה היא לאחד בין המודעות העצמית לרוחניות שבאדם. האימון, שנעשה בהנחיית מדריכי יוגה, כולל תנוחות בסיסיות ומתקדמות המביאות לשיפור בפן הפיזי, הרוחני והמנטאלי.

 היתרונות החבויים בה

  1. הקלה על הלחץ- תרגול שבועי של יוגה בליווי מדריכי יוגה מוסמכים יכול להפיג את כל הלחצים שהצטברו במהלך השבוע. עם זאת, יוגה תורמת למניעת תחושות הלחץ מלכתחילה- הקפדה על אימון יוגה יכולה להוריד את רמות הלחץ מסיטואציות שונות. על כן, מדריכי יוגה יתרגלו אתכם נשימות שיכולות להקל על סיטואציות מלחיצות.
  2. ריכוז- מדריכי יוגה רבים מקפידים על ריכוז ומודעות מלאה במהלך האימון. תרגול יומיומי של ריכוז יכול להשפיע ולתרום גם לחיים האישיים שלנו. הריכוז יתרום לנו ליכולת ההקשבה שלנו לחברינו ולבני המשפחה שלנו מצד אחד, ואף ישפר את היעילות בעבודה וניהול נכון יותר של משימות מהצד השני.