חשיבה חיובית – דרך המלך להצלחה!

לא תאמינו עד כמה חיינו מושפעים מאופן החשיבה שלנו על עצמנו ועל העולם! כאן נסביר לכם על אילו תחומים בחיים תוכלו להשפיע בעזרת אופן החשיבה שלכם.

עניין של השקפה

אמנם דברים רבים אינם בשליטתנו, אבל בהחלט יש לנו אפשרות לקבל החלטות, לבצע בחירות ולנהל חלק נכבד מתחומי חיינו. ואז עולה השאלה – כיצד אנו מנהלים אותם? האם אנו מנהלים אותם באופן שמשרת אותנו או פוגע בנו? הבחירות שאנו עושים בחיינו מושפעות באופן ישיר מאופן החשיבה שלנו ומהדימוי העצמי שלנו וגם הם מושפעים האחד מהשני באופן ישיר ובאופן עקיף.

חשיבה חיובית, דימוי עצמי ומה שביניהם

חשיבה חיובית היא הסתכלות אופטימית על החיים ועל העולם והיא אומרת, שאדם מאמין שדברים טובים יכולים לקרות לו. המשמעות בפועל היא, שהוא יעז לנסות ולהתנסות ולא יפחד מכישלון או מהצלחה. דימוי עצמי הוא האופן שבו אנו רואים את עצמנו. כשהדימוי העצמי שלנו גבוה, אנו נוהגים לחשוב באופן חיובי גם על העולם וכך הבחירות שלנו נעשות בהתאם ומובילות את חיינו באופן אופטימי יותר. לעיתים יש קשר בין דימוי עצמי ולבין שינויים חיוביים בחיי האדם, למשל אדם הרגיל לעשן סיגריות רגילות והחליט לעבור לעישון סיגריה אלקטרונית, שינוי זה עשוי לשפר את הדימוי העצמי של אותו אדם.

בקריירה

אם אמרנו, שדימוי עצמי גבוה וחשיבה חיובית משפיעים על התעוזה שלנו, הרי שהקריירה שלנו מושפעת מכך באופן ישיר! הרי ככל שנעז יותר, כך נגיע רחוק יותר. לדוגמה, מי שיעז לבקש העלאה בשכר או שיפור של תנאי ההעסקה שלו, יגדיל משמעותית את הסיכויים לקבל את מבוקשו לעומת מי שיפחד ויתבייש לעשות זאת.

ביחסים בין אישיים

דמיינו שיש לכם שני חברים. האחד נוהג לחשוב חיובי והשני נוהג לחשוב שלילי. עם מי יהיה לכם נעים יותר לשהות? מן הסתם, כיף ומחזק יותר להיות בחברת אדם אופטימי ולכן בדרך כלל, אנשים בעלי חשיבה חיובית נהנים מחיי חברה פוריים יותר ומהנים יותר. חשוב לזכור, שיחסים בין אישיים נוגעים הן לחיי חברה, הן ליחסים משפחתיים, הן לזוגיות והן ליחסי עבודה.

פיתוח חשיבה חיובית אצל ילדים

כאמור, החשיבה החיובית משפיעה רבות על מהלך חיינו ולכן חשוב מאוד לפתח אותה כבר מילדות ובעיקר משום שאז זה גם יותר קל. זאת, משום שילדים עוד למדים כיצד העולם עובד ומתנהל ואם נלמד אותם לראות אותו באופן חיובי, כך הם גם יגדלו ויתפתחו.

ואצל מבוגרים

גם מבוגרים, שלא למדו בילדותם כיצד לחשוב חיובי ולא פיתחו את הדימוי העצמי שלהם, יכולים לעשות שינוי והדבר נכון לגבי כל הגילאים ותמיד מומלץ. אצל מבוגרים, היות שהם כבר עברו כברת דרך עם השקפה מסוימת, קשה מאוד לעשות את השינוי לבד ולכן מומלץ להיעזר בדרכים השונות הקיימות למטרה זו. אחת הדרכים המהירות והיעילות לעשות זאת היא באמצעות אימון ממוקד מטרה, במהלכו תוכלו לעבוד על מה שמניע אתכם ועל מה שמעכב אתכם בחייכם ולהתחיל לשגשג.