3 מצבים בהם דיקור סיני מומלץ לסיעודיים

בשלב כזה או אחר בחיינו האנשים הקרובים אלינו הופכים להיות סיעודיים והדבר מעלה אצלנו שאלות רבות – לראות אדם שהוביל אותנו לכדי הצלחה מתקשה לתפקד באופן עצמאי זהו לא עניין של מה בכך. במקום להתלונן אנחנו יכולים להיות אקטיביים יותר ולשאול את עצמנו כיצד אנחנו יכולים לשפר את איכות חייהם של החולים הסיעודיים? רפואה משלימה לסיעודיים יכולה להיות בעלת ערך עצום ולשפר את מצם הנפשי והגופני גם יחד, ולהבטיח כי איכות החיים שלהם תהיה טובה וגבוהה.

רפואה משלימה לסיעודיים – יתרונות הדיקור הסיני

הרפואה המשלימה מסייעת לנו בכל תחומי החיים, ומצליחה לשפר את חייהם של קשישים וחולים סיעודיים בתנאי וישלבו במהלך היומיום טיפולי רפלקסולוגיה, דמיון מודרך ומדיטציה, וכמובן דיקור סיני. הרפואה הסינית היא אחת התורות הרפואיות העתיקות ביותר בעולם והשימוש בה החל כבר לפני 2000 שנה. הסינים זיהו 12 מסלולי אנרגיה בגוף האדם (מרידיאנים), והטיפול בדיקור מבוסס על איזון הזרימה של אנרגיית החיים (צ’י) באמצעות החדרת מחטים עדינות מאד בנקודות דיקור מוגדרות בעלות אפקט ריפוי ייחודי.

שימוש ברפואה משלימה לסיעודיים יכול לסייע בבעיות במערכת העיכול, לעודד תאבון אצל חולים סיעודיים המסרבים לאכול, לסייע לשמור על יציאות תקינות וחיזוק המערכת החיסונית גם במצבים בה הרפואה הקונבנציונלית לא רואה שינוי. בכדי להבטיח שטיפולי הרפואה משלימה לסיעודיים יעבדו כמו שצריך על המטפלת של החולה הסיעודי, שהיא דמות המפתח בחייו, להבין את חשיבות הטיפול בכדי שתוכל לשתף פעולה עם מצבו ולקחת אותו לטיפול בדיקור הסיני.

דיקור סיני לחולים סיעודיים – יש אלטרנטיבה

לרפואה האלטרנטיבית, ובעיקר לדיקור הסיני יש מקום רב בליווי חולים סיעודיים בכל גיל, גם בגיל הזהב. חשוב לציין כי בשל ריבוי התרופות, הדיקור הסיני הינה שיטת הטיפול הבטוחה ביותר – שכן היא אינה מערבת שימוש בחומרים חיצוניים כגון צמחים או תוספי תזונה העלולים לא להתאים בשילוב עם תרופות מסוימות. הדיקור הסיני יכול להשתלב ביחד עם הטיפול המקובל, לא סותר אותו אלא משלים אותו ללא תופעות לוואי.

על ידי דיקור בנקודות המתאימות בגוף, ניתן לעזור לגוף לשמר את האנרגיה שלו, להביא את החולה הסיעוד לכדי איזון ולסייע לו להתמודד עם מחלות קימות. גם בהפרעות תנועה ניתן לטפל באמצעות רפואה משלימה לחולים סיעודיים – ידוע כי שימוש בדיקור סיני הוא בעל ערך רב לחולים בעלי הגבלות תנועה, וכאבי פרקים. דיקור סיני מצליח להביא לירידה בדלקתיות בגוף במידת הצורך. תדירות הטיפול תשתנה בהתאם למצב אבל באופן כללי ניתן לומר טיפולי דיקור סיני שבועיים יביאו לשיפור משמעותי באיכות החיים של האדם המבוגר.

לסיכום מטרת הטיפול בדיקור סיני משתנה בהתאם לתלונות המטופל ולמצבו, על המטפל הסיעודי להיות מודע ליתרונות הטיפול ולדעת כי בזכותו ניתן לראות  הקלה משמעותית במספר תחומים:

1.טיפול בכאבים, שיפור מצב הרוח אצל חולים סיעודיים.

2.שיפור איכות השינה

3.סיוע בבעיות עיכול שונות, הגברת תאבון

4.חיזוק המערכת החיסונית.