שיטות טבעיות להרגעת כאבי שיניים

כואבות לכם השיניים באמצע הלילה ואין לכם יכולת או חשק לצאת לבית מרקחת תורן? כדור להרגעת כאבים לא עזר? אולי התינוק שלכם בוכה כי בוקעת לו שן? נסו אחת או יותר מהשיטות הטבעיות הבאות.

כאב שיניים הוא אולי הכאב המטריד והקשה ביותר שאפשר לחוות: קשה להיפטר ממנו, והוא לרוב חד ולא מאפשר לאכול או אפילו לשתות. רופאי שיניים מקצועיים מעדיפים כמובן שלא תגיעו אף פעם לשלב שבו יש לכם כאב שיניים חד כזה, ולא משנה אם אתם גרים בראשון לציון או בכל מקום אחר, תמיד עדיף שתגיעו לרופא שיניים כאשר הבעיה רק מתעוררת. 

ולמרות זאת, לפעמים אין ברירה, וצריך לנסות מה שיש, לפחות עד שמגיעים לרופא השיניים.

שטיפה במי מלח

חלק משמעותי בכאב נגרם בגלל התנפחות סביב מקום הבעיה. נסו להוריד את הנפיחות על ידי שטיפה במי מלח: ½ כפית מלח רגיל בכוס מים חמימים הוא מתכון טוב לשטיפה. אל תבלעו את הנוזל. 

בנוסף, יכול להיות שהכאב נגרם בגלל שארית מזון או פרור של משהו שנתקע בין השיניים: נסו להעביר – בעדינות! – חוט דנטלי בין השיניים. 

שטיפה במי חמצן

קחו תמיסה של 3% מי חמצן ומהלו אותה 1:1 עם מים (חלק אחד מי חמצן עם חלק שווה של מים). שטפו את הפה בתמיסה הזו – רק בלי לבלוע! – כדי להרוג לפחות חלק מהחיידקים שגורמים לכם לכאב. 

שמן ציפורן

אם יש לכם דבר כזה בבית מרחו אותו בעזרת קצה האצבע על האזור הכואב בפה. שמן ציפורן הוא אחד המרכיבים בג’לים שמיועדים לתינוקות, שבוקעות להם שיניים. 

שן שום

קחו שן שום ומעכו אותה אל השן או לעסו אותה. החומר שמשתחרר נקרא אליצין, והוא בעל יכולת חיטוי של ממש. יכול להיות שתרגישו טוב יותר כעבור פרק זמן מסוים, בגלל שתהרגו כמה חיידקים והדלקת תירגע קצת, אבל אין לזה ממש הוכחות מדעיות. אם זה עובד – טוב מאוד, רק אל תשכחו לגשת לרופא השיניים, בכל זאת. 

קומפרסים קרים

אם יש לכם נפיחות, אם שברתם שן או שהחניכיים נפוחים, הניחו שקית עם קרח על מקום הנפיחות עד שאתם מגיעים לרופא. הקור יטשטש את תחושת הכאב על ידי הרדמת קצות העצבים. 

עיסוי בקרח – של אצבעות כף היד

הניחו כמה קוביות קרח בכף היד של אותו צד שבו יש לכם כאב בפה. מוללו את הקרח ברווח שבין האגודל שלכם לאצבע הראשונה במשך שבע דקות בערך, או עד שהאזור מרגיש קהה. באופן מוזר, העניין הזה עובד, ככל הנראה על ידי טשטוש מסלול הכאב במח. 

תה קמומיל

או תה מנטה: שני סוגי התה האלה יש להם השפעה מרגיעה באופן כללי. שטפו את הפה בתה חמים – לא יותר מכך.