פתרונות הרפואה הסינית לבעיות פרקים

דלקת פרקים נגרמת כתוצאה מטראומה גופנית, נזק לרקמה ולגידים, גירוי או בגלל שימוש מוגבר במפרק. יש מגוון סיבות להתפרצות בעיות במפרקים, כאשר הדלקות במפרקים השונים הן שכיחות ותוקפות בני אדם בכל הגילאים. למעשה, רוב בני האדם עלולים לסבול בשל זה או אחר בחייהם מדלקת פרקים מסוימת, לכן כדאי לדעת כי אין צורך למהר לרופא המשפחה או לרופא מומחה מאחר ולרפואה הסינית יש פתרונות יעילים למגוון בעיות פרקים. פתרונות אלו מוכחים ביעילותם ומונעים מהמטופל כאב, סבל ונטילת תרופות אנטי דלקתיות, חלקן כוללות סטרואידים. מעבר לכך, ניתן באמצעות אבחון מקצועי וטיפול יעיל ברפואה הסינית להימנע במקרים מסוימים מהליך כירורגי, כלומר ניתוח, המחייב שיקום וזמן החלמה ארוך.

3 סוגים עיקריים של בעיות פרקים

כדאי לדעת כי ישנם מספר סוגים עיקריים של בעיות פרקים: שיגדון (גאוט), אריטריטיס, ראומטואידי ואוסטאואריטריס, מחלות אוטואימוניות. שיגדון מאופיין בהתפרצות של דלקת בפרקים הנגרמת לרוב כתוצאה מריכוז גבוה של חומצת שתן בדם, ראומטואיד ארטריטיס גורם לדלקת כאוטית במפרקים שונים בגוף ולכאבים עזים, ומחלות מפרקים אוטואימוניות נגרמות לרוב כתוצאה מחולשה במערכת החיסון ובמערכות נוספות בגוף.

טיפול ברפואה הסינית

לרפואה הסינית מגוון טיפולים יעילים בבעיות ובדלקות פרקים – יש לציין כי הטיפולים מוכחים מחקרית. מטפל ברפואה הסינית מציע גישה הוליסטית ומקיפה על מנת לטפל בבעיה והגישה המנחה אותו היא לאתר במדויק את מקור הבעיה והמחלה, לטפל באופן יעיל במחלה על מנת לסלק אותה, לחזק את מערכת החיסון הטבעית של גופו של המטופל, ולספק לגופו של המטופל את הכלים והתנאים הנדרשים לשיקום ולהחלמה מלאה מהבעיה.

חשוב לציין כי אם המטופל התחיל בטיפול תרופתי במסגרת הרפואה הקונבנציונלית הרי המטפל ברפואה הסינית יכול להמליץ לו על צום רפואי על מנת לנקות את הגוף מפסולת ומתרופות שלקח, ולאחר אבחון יציע לו צמחי מרפא לניקוי האיברים הפנימיים ולחיזוק מערכת החיסון. כדאי לדעת כי על פי הרפואה הסינית המקור לרוב בעיות הפרקים נובע מתזונה לקויה, לפיכך המטפל ימליץ על תזונה נכונה ומותאמת אישית למאפייני המטופל על מנת לשמור על איזון כימי תקין ונכון בדם.

בנוסף, טיפול בדלקת פרקים ברפואה הסינית כולל דיקור סיני, שיטה ידועה ומוכחת להפחתת הכאב ולשיפור משמעותי בטווח התנועה של הפרקים השונים בגוף. טיפולי אקופונקטורה מאפשרים למטופל ליהנות מהפחתה משמעותית של הכאב במפרקים ותורמים לשיפור משמעותי באיכות חייו.

כדאי לדעת כי בעונת החורף רבים באוכלוסייה סובלים מכאבים בפרקים, במיוחד מבוגרים, ולפי הרפואה הסינית יש לחזק את מערכת החיסון בחורף ולחזק את תפקוד הכבד והכליות מאחר ואלה משפיעים ישירות על דלקות וכאבים בפרקים. לכן, יש למנוע הצטברות לחות בגוף ולדאוג לחיזוק כלל מערכות הגוף על מנת שאלה יתפקדו באופן הרמוני ומיטבי, כך ניתן למנוע התפרצות דלקות בפרקים וליהנות מאיכות חיים גבוהה.