לשמור על הבריאות בעידן המודרני

זה עולם אחר. היום הכל מתנהל שונה ממה שהכרנו פעם, כל אחד יכול לנהל את סדר היום שלו, עם האג’נדות והשקפת העולם שמיחדת אותו, מבלי שיפגע בעצמו, יסתור את נורמות החברה ויראה חריג. מבט אחד ברשת, מלמד אותנו את כל מה שאנחנו רוצים וצריכים לדעת, מבלי שנהיה תלויים באדם אחר. לדוגמה, אם פעם כל מה שרופא המשפחה היה אומר לנו, מיד הפך למשפט קדוש ללא עוררין, הרי שהיום אנו מיד מפקפקים, פונים לרופא אחר לקבלת חוות דעתם נוספת ובודקים ברשת את כל מה שאנחנו צריכים לדעת. הפכנו להיות טובים יותר, חכמים יותר וסגלנו לעצמו יכולת לנהל את החיים שלנו בצורה עצמאית וטובה יותר. אך יחד עם זאת, כמו בכל תהליך התפתחות וצמיחה, קיימים מספר “באגים” שאם לא ניתן עליהם את הדעת ונטפל בהם בצורה מיידית, אנו עלולים לפגוע בעצמנו ולגרום לנזק בלתי הפיך. לדוגמה: היום, כל אחד יכול לבחור לעצמו שיטת דיאטה שונה וייחודית שמתאימה רק לו. באמצעות כל מיני הרצאות שרצות ברשת, כל אחד הופך למומחה ע”י סימון קטעים שהוא אוהב לשמוע וביצועם מבלי להבין את המשמעות ולראות את התמונה המלאה. כך, אנו חושפים את עצמנו והופכים פגיעים.

 

לא כל מה שאומרים לכם הוא נכון, אל תשכחו כללים בסיסיים

 

מעבר לכך, המרדף אחרי העושר והניסיון לחיות חיים שהם מעבר לממוצא גורים לנו לדחוק את עצמנו עד לקצה. אנחנו לא שמים לב לכך, כי אנחנו תמיד חושבים שאנחנו עדיין בני 18 וששום דבר לא מסוגל להפיל אותנו. זו טעות חמורה, הנזק שאנחנו גורמים לעצמנו מצטבר במשך שנים, עד שאנחנו מגיעים לנקודה שהגוף שלנו אינו מסוגל לשאת זאת יותר ואף זה לא נגמר טוב. פתאום אנחנו מוצאים את עצמנו נאלצים להשתמש בשירותי רפואת חירום, זה ממש לא נעים. זה די עצוב, הרי פעם היינו הולכים פעם בשנה אל רופא המשפחה כדי לקבל אישור להתאמן בחדר כושר, איך הגענו למצב הזה? חודר תודעה, יהירות והעידן המודרני! השילוש הקטלני קוראים לזה. תמיד תזכרו שזה אף פעם לא מאוחר, אתם חייבים לעשות רגע סטופ, להסתכל על עצמכם ומסביבכם ולהבין היכן אתם נמצאים והאם אתם פועלים נכון. דבר ראשון, גשו אל רופא המשפחה , בקשו ממנו את כל הבדיקות האפשריות שניתן לעשות, על מנת שתוכלו לקבל הערכת מצב מדוייקת כלפי מצבכם.

 

התמונה לא הכי נעימה, אבל תמיד אפשר לתקן

אם לאחר הבדיקות הבנתם שיש פער עצום בין מה שחשבתם לבין המציאות, אל תיבהלו אתם לא לבד, כולם כאלה. יש כאלו שיודעים ויש כאלו שלא, זהו ההבדל היחידי. אבל מעכשיו אין ספק שהמשחק הולך להשתנות, גם מבחינה פיזית וגם מנטלית אתם צריכים לשנות את אורח החיים ואת המחשבה שלכם. ישנם מקרים בהם אנו מגלים שנגרם לנו נזק בלי ששמנו לב, ההחלמה עלולה להימשך זמן רב ותהיה מלווה בסדרת טיפולים שיכולים להחליש אתכם ולפגוע בסדר היום, מה גם להעמיד אתכם פגיעים יותר. בנקודה זו, תאלצו להתשמש ולהעזר בחברה המספקת שירותים של רפואת חירום. כדי לוודא שאתם מקבלים את השירות הטוב ביותר, רצוי ומומלץ לבדוק את החברה ממנה אתם רוצים להזמין שירות. ישנן הרבה חברות בארץ המספקות שירותים של רפואת חירום, זה לא אומר שכולן טובות, מקצועיות ואיכותיות.