ההבדלים בין רפואה סינית לרפואה מערבית

לפחות פעם אחת בחייכם יצא לכם לשמוע משפט שאותו אמר פעם חכם סיני, ולא בכדי. האומה הסינית מתהדרת בהיסטוריה ענפה ועשירה המתועדת אלפי שנים אחורה. התרבות הסינית שואבת עקרונות רבים מאותה היסטוריה מדוברת, נדבך מרכזי בתרבות זו היא הרפואה הסינית.

בשנים האחרונות המערב מתחיל לקלוט לתוכו יותר ויותר אלמנטים וטיפולים מהרפואה הסינית ואנשים רבים מעדיפים שימוש ברפואה זו על פני שימוש ברפואה המערבית המודרנית. אחת הסיבות לכך היא שהרפואה הסינית היא ידידותית יותר למטופל והרבה פחות אגרסיבית. סיבה נוספת נעוצה בעובדה שטיפולי הרפואה הסינית פשוט עובדים.

כשמתחילים לדבר איתנו על רפואה סינית, האסוציאציה הראשונה שעולה לנו היא עשבים לטיפול בשפעת חריפה או מחטים אשר מקלים על כאב זה או אחר. אבל הרפואה הסינית ממש לא מסתכמת רק בכך, היא הרבה מעבר לזה ופותחת לפנינו עולם שלם שמהווה תחליף אמיתי לחלק נרחב מהרפואה המערבית המודרנית.

שיטת הדיקור מהווה חלק לא מבוטל מעקרונות הרפואה הסינית. המטפל ברפואה סינית יודע לחלק את גופנו ל-12 אזורים שבהם מצויות מעל ל-300 נקודות דיקור עדינות אשר משפיעות, כל אחת בדרכה, על חלק אחר בגופינו או בנפשנו. הדיקור הסיני משמש כטיפול יעיל נגד אלרגיות, בעיות עור, חרדות, כאבי גב, מיגרנות ובעיות רפואיות נוספות.

יחד עם זאת, למרות כל העושר של עולם הרפואה הסינית, כאשר אנחנו חושבים על טיפולי אסתטיקה אנחנו באופן אוטומטי נחפש את שמו של המנתח הפלסטי הבכיר באזור. אז נכון, רפואה סינית אולי לא יכולה להציע אלטרנטיבה לניתוח אף, אבל יש לא מעט טיפולים אסתטיים אחרים שהרפואה הסינית מציעה להם חלופות מעולות והרבה פחות פולשניות ומזיקות לגוף שלנו.

נשים רבות מתמודדות עם צללוטיס וסימני מתיחה כתוצאה מלידות או דיאטות חוזרות ונשנות. השילוב של התהליכים הטבעיים שהגוף שלנו עובר במהלך הריון או הרזיה מותרים עליו סימנים שרובנו מבקשות להסתיר במקרה הרע ולהעלים במקרה הטוב.

בכדי להעלים את הסימנים יש כאלו שיפנו לטיפולי אסתטיקה קונבציונליים אשר משלבים ניתוחים פלסטיים לא פשוטים, כמו מתיחת בטן. אולם בהחלט ניתן לפנות למטפל המוסמך ברפואה סינית במקום למנתח פלסטי.

המטפל יציע טיפול אשר תואם בדיוק למטופלת ובמקום לבצע בה הליך פולשני, הוא ישלב מספר אלמנטים מעולם הרפואה הסיני כמו דיקור ושמנים. כנ”ל לגבי דליות (ורידים בולטים), הצערת עור הפנים, העלמה וטשטוש של צלקות והעלמה של סימנים שחורים מתחת לעיניים.

לכן, בפעם הבאה שאתן מחפשות מנתח פלסטי לשלל טיפולי האסתטיקה, זיכרו שאת התהליכים הללו ניתן לבצע באמצעות הרפואה הסינית במקום ניתוחים פלסטיים פולשניים. ניתוח פלסטי הוא ניתוח לכל דבר אשר מעביר את הגוף טראומה ומצריך הליך שיקומי לאחריו. היום המערב יודע מה שהסינים יודעים כבר אלפי שנים – לא חייב לחתוך בבשר או לדחוף תרופות בכדי לטפל בגוף, בין אם מדובר באלרגיה ובין אם מדובר בטיפולי אסתטיקה.