גווארנה הסודות העתיקים לאנרגיה מהטבע

במשך אלפי שנים התרבויות האינדיאניות העתיקות בדרום אמריקה היו עורכות טקסים לריפוי, ניקוי וחיזוק האנרגיות של האדם עם הטבע. התרבות האינדיאנית מאמינה כי לכל הצמחים בטבע יש אנרגיות שמגיעות מהפצ’ה ממה, היא אמא אדמה ולכל צמח יש את התפקיד שלו בעולם. אין חומר מבוזבז או צמח שנמצא שם סתם ככה, הכל נוצר מתוך ייעוד ומטרה מסוימת וכך גם אנחנו. משיחה עם שמאנים, הרופאים והמנהיגים הרוחניים של כל קהילה או שבט אינדיאני, תוכלו לשמוע סיפור שלם על כל צמח ועל היכולת להתחבר לשורשינו העמוקים, לנשמות העתיקות שלנו ולאנרגיית העולם באמצעות צמחי המרפא. דווקא היום כאשר הרפואה המודרנית התחילה להבין שהיא עומדת בפני מחסומים רבים בעולם התרופות והמחלות, החלה ההתעניינות ביבשת אמריקה הדרומית וביערות האמזונס שמכילים אלפי צמחי מרפא שרק הקהילות האינדיאניות מכירות מזה דורות ויודעות כיצד להשתמש בהם.

ההיסטוריה של הצמח

אחד מצמחי המרפא שהעולם המערבי התחיל הכיר עם הכיבוש האירופאי של אמריקה הדרומית הוא צמח הגוארנה שמשמש אותנו מאז ועד היום. זהו צמח המכיל ריכוז קפאין גבוה ומוכר כצמח מרפא יעיל בעיקר באזור דרום ברזיל ופרגוואי. המקור לשם הוא באגדה האינדיאנית שמסופרת סביב הצמח. מסופר כי באחד השבטים ילד צעיר שהיה אהוב על כל השבט מת בפתאומיות על ידי אחד האלים הקנאים. בגלל הצער הכבד שעלה בשבט, אל אחר שהיה יותר מיושב ורצה לנחם את בני האדם לקח את עינו השמאלית של הילד שמת ושתל אותה ביער האמזונס כזרע הגוארנה הפראית. אל אחר לקח את העין הימנית של הילד ושתל אותה בשטחי השבט וזו הגוארנה הביתית שמשתמשים בה. מכאן גם השם של הפרי שמגיע מהשפה של שבטי הגווארני והטופי, שאומר “פרי שדומה לעין האנשים”, בדומה לעינו של הילד האהוב שמת.

שימושי הגוארנה

מאז ועד היום הצמח משמש בקהילות האינדיאניים כצמח ממריץ, ככל הנראה בשל הקפאין שבו. בשתייתו נערכים טקסים להתעוררות לא רק פיזית כי אם גם רוחנית. האמונה כי הצמח מסוגל לגרום לאדם להתעורר ברמתו הרוחנית וללמוד להכיר את העולם ואת המקור האחד של כל בני האדם והאנרגיה.

בעולם המערבי הצמח הפך לאחד השימושים העיקריים במשקאות אנרגיה ובוסטרים לאנרגיה זמינה מהירה. במדינת ברזיל זהו המרכיב העיקרי בתה או בקפה עם תמציות של הצמח, ונוהגים לשתות אותו באזור דרום ברזיל ופרגוואי כחלק מתרבות המטה המקומית של שתייה שיתופית מכוס אחת המכילה עשבים צמחיים ומזינה את הגוף באנרגיה חיובית.

לסיכום, צמחים ופירות גוארניים משמשים כבר אלפי שנים את בני האדם. הראשונים היו שבטי האינדיאנים של אזורי האמזונס באמריקה הדרומית ובעת הפלישה האירופאית ליבשת אמריקה, השבטים הכירו לאירופאים את הצמח המיוחד ואת יכולותיו הבלתי רגילות בהזנת אנרגיה מיידית ובתור בוסטר לכוח ונוגד עייפות. ישנן אלפי מתנות בטבע שרק כיום אנו מתחילים להשכיל לגלות, למזלנו את הצמח הזה זכינו כבר להכיר לפני שנים.