דיקור סיני לטיפול במחשבות טורדניות

מחשבות טורדניות יכולות להשתלט על האדם באמצע החיים שלו ולא לאפשר לו לצאת מהן. השילוב של מחלות רקע והסטרס של החיים העכשוויים יכולים להשפיע על האדם ולהוביל למחשבות טורדניות. דיקור סיני עובד על חלקים מסוימים בגוף שעוזרים לו לאזן את עצמו להוריד את כמות הסטרס ולהשיג איכות חיים טובה יותר.

מהן המחשבות הטורדניות?

רעיונות אובססיביים רפטטיביים שהאדם מתחיל לחשוב עליהם כתוצאה מזרז כלשהו בחיים שלו. הזרז יכול להיות סוג של טראומה, סטרס, הדחקה, חרדה או סוגיות שמכבידות על ניהול חייו. מחלות רקע שיכולות לעלות את תדירותן של המחשבות הטורדניות יכולות להיות סוג של OCD או תקופות של דיכאון ואצל נשים, דיכאון שלאחר לידה. קשה לאדם הסובל מהן לא לחשוב עליהן והן מצליחות הרבה פעמים להיות בלתי רציונאליות ולשבש את שגרת חייו. אחת מהדרכים שאנשים מתמודדים עם המחשבות הטורדניות היא קיום התנהגות כפייתית רפטטיבית לרמה של טקס קבוע ואובססיבי שחוזר על עצמו בכל פעם מחדש. הטקס עוזר להם לתחושת הקלה אך היא תחושת הקלה כוזבת מכיוון שאינה מחזיקה מעמד לאורך זמן וגורמת לאדם לאובססיה חזקה יותר בסופו של דבר.

טיפול טבעי במחשבות טורדניות באמצעות דיקור סיני

מעבר לטיפול התרופתי שניתן לרבים מהסובלים ממחשבות טורדניות, ישנו גם טיפול טבעי במחשבות טורדניות.

לפי הרפואה הסינית, בגוף האנושי יש אנרגיה שנקראת צ’י ואזורים בגוף שמזרימים את הצ’י לאיבריו. האזורים נקראים מרידיאנים ויש 14 כאלה שמפוזרים עלינו. לכל מרידיאן יש קישור לאיבר אחר. למשל, יש מרידיאן מוח שאחראי על חלקים מסוימים בו. זרימה לא תקינה של אנרגיית הצ’י והמרידיאן של המוח יכול לגרום למחשבות הטורדניות.

כמו כן ישנם אנששים הפונים לעבר הדת, בין אם לדת הקיימת שלהם או לדת חדשה ומחפשים פתרונות גם בברית החדשה או בעזרת טיפולים אלטרנטיביים – כאן נכנס הטיפול בדיקור סיני. דיקור סיני מטפל בזרימת הצ’י (יותר מידיי צ’י או פחות מידיי צ’י) ובחסימות של המרידיאנים. המטפל בדיקור סיני יחדיר מחטים דקיקות לאזור החסום, במקרה של מחשבות טורדניות מדובר במרידיאן של המוח. המחטים יוחדרו למשך זמן, בזווית ובנקודות שהמטפל יראה לנכון להשתמש בהן. לפי הרפואה הסינית, הדיקור הסיני עוזר לאדם להשיג איכות חיים ובריאות טובה יותר ומאזן את רמות אנרגיית הצ’י אצלו בגוף.

בנוסף, דיקור סיני עוזר לאנשים לטפל במחשבות טורדניות על ידי הרגעת הגוף והחזרת אנרגיית הצ’י לאיזון תקין. צריך לקחת בחשבון שהחסימה של המרידיאנים יכולה להיות גם באיזורים אחרים בגוף ולכן האדם שסובל ממחשבות טורדניות צריך לעבור אבחון על ידי מטפל ברפואה הסינית ובדיקור סיני שיחליט איזה טיפול הוא צריך לעבור. טיפול משלים לדיקור הסיני יכול להיות גם צמחים שמשתמשים בהם ברפואה הסינית וסוגים שונים של מדיטציה כמו שיטת הזן או שיטת המיינדפולנס. הטיפול המשלים עוזר להרגיע את הגוף ולהעניק לו כלים להתמודדות עם המחשבות הטורדניות לרמה שבה הן כבר לא ישתלטו לו על החיים.