דיקור סיני בתקופת ההריון

כשבריאות וטבע נפגשיםהריון הוא אחת התקופות המרגשות ביותר בחיי כל אישה. תקופה מרגשת – ומאתגרת. הגוף חווה שינויים רבים, הנפש גם היא יודעת טלטלות לא מעטות, וכל החיים כולם משתנים ללא היכר. דיקור סיני בהריון הוא דרך נהדרת לצלוח את תשעת החודשים הדרמטיים עם כמה שפחות מצוקות (פיזיות כמו גם רגשיות) ובעיקר דרך נהדרת לשמור על הגוף מאוזן ובריא גם במהלך השינוי המשמעותי.

ההריון והרפואה הסינית

רפואה סינית מבוססת על התפישה לפיה בגופו של כל אדם זורמת אנרגיה. את האנרגיה הזו – בניגוד לזרם חשמלי, למשל – עדיין לא ניתן למדוד, אך היא קיימת ומשמעותית, ומשפיעה על כל הווייתנו. מצוקה פיזית פירושה זרימת צ’י לא תקינה באחד האיברים וגם בעיה הקשורה לרגש כלשהו מקורה בעודף צ’י, מחסור בצ’י, או חסימה באחד המרידיאנים (ערוצי אנרגיה הפזורים בגוף והמוליכים את הצ’י אל האיברים השונים). במהלך הריון, כך על פי רפואה סינית, העובר ניזון מאנרגיית הצ’י של אמו, ובנוסף יש לו אנרגיית צ’י משל עצמו (שעברה אליו בתורשה מההורים) – כך שמבחינת האם לא רק שהיא חווה שינויים הורמונאליים רבי עוצמה אלא שגם הצ’י שלה משתנה (שכן חלקו “מנוצל” על ידי העובר). טיפול בדיקור סיני נועד להחזיר את הצ’י של האם לאיזון, ובנוסף הוא משפיע גם על הצ’י של העובר (שקובע במידה רבה גם את מצבו של התינוק לאחר הלידה). דיקור סיני בהריון, אם כך, הוא רב חשיבות הן לאם והן לתינוק שעתיד להגיח לאוויר העולם.

סכנות

נקודות דיקור בגוףבמהלך הריון הגוף רגיש, וכמובן שגם העובר רגיש מאוד, ועל כן חשוב שבעתיים לפנות אך ורק למטפלים ברפואה סינית בעלי מוניטין גבוהים. דיקור סיני בהריון חייב לקחת בחשבון שישנן נקודות דיקור מסוימות המזרזות לידה – נקודות אלה עשויות להיות שימושיות כשהמטרה היא זירוז לידה (שמתעכבת יתר על המידה) אולם עלולות להיות מסוכנות מאוד כשההריון עדיין בראשיתו (3 החודשים הראשונים – שבהם הסכנה להפלה גבוהה במיוחד).

דקירה קלה – ואין כאבים

במהלך הריון נשים רבות סובלות מכאבי גב (וכן כאבים באזורים אחרים של הגוף) – תוצאה של המעמסה שמטיל העובר על אמו, של התמורות הפיזיות כתוצאה מהבטן התופחת ושל השינויים ביציבה. דיקור סיני בהריון מפוגג כאבים אלה שכן הוא דואג שכל מערכות הגוף יימצאו באיזון כל העת. דיקור סיני גם מפחית, ובמקרים מסוימים אף מאיין, את בחילות הבוקר הידועות לשמצה – שוב, בזכות איזון אנרגיית הצ’י.

לפני ההתעברות

דיקור סיני בהריון הופך את תשעת החודשים לחוויה משמחת וקלילה – דיקור סיני לפני ההריון מבטיח כי נקודת ההתחלה של העובר תהיה אופטימלית. הסיבה לכך היא שאנרגיית הצ’י של שני ההורים משפיעה על אנרגיית הצ’י של העובר, ובהמשך הדרך על זו של התינוק שנולד (על פי רפואה סינית, אנחנו מקבלים מהורינו לא רק מטען גנטי, אלא גם מטען אנרגטי, חשוב ומשפיע לא פחות). דיקור לאם בתקופת ההתעברות (כשכמובן גם האב מוזמן לעבור טיפול דומה) יספק לעובר שייווצר אנרגיית צ’י מאוזנת ובסיס איתן להתחלת החיים.

שלווה וטבע - חלק חשוב ברפואה הסיניתבמקרים מסוימים ימליץ מטפל ברפואה סינית על שילוב מספר שיטות טיפול, להבטחת הריון קל ולידה אופטימלית. בדרך כלל יצטרפו לדיקור סיני בהריון טיפול שיאצו (שבדומה לדיקור סיני, מאזן את הגוף דרך נקודות הדיקור. ההבדל הוא שדיקור סיני נוגע בנקודות באמצעות מחט דקיקה, ואילו טיפול שיאצו עושה זאת באמצעות מגע עם היד), או טווינה (שגם היא מתמקדת באותן נקודות דיקור, עושה זאת באמצעות מגע, אך הטכניקה מעט שונה מזו של השיאצו).